Svalövs kommun

Svalöfs gymnasium - stipendiater vid julavslutningen 2018

Följande elever har tilldelats stipendier vid avslutningen på Svalöfs gymnasium julen 2018. Den totala utdelade stipendiesumman uppgår till 33 000 kronor.

Skriv alternativtext här...

Fordonsprogrammet Transport och gods / TP

Rami Absberg
Rasmus Eriksson
Edwin Larsson

Naturbruksprogrammet Lantbruk / NBA

Hampus Linell
Linus Nilsson
Johan Andersson
Israel Nilsson
Anna Rudmark
Pontus Malmgren
Nordström Sebastian
Palm Broomé

Naturbruksprogrammet Djurvård / NBB

Philip Vegehall
Isabella Fobian

Naturbruksprogrammet Djurvård / NBC

Rebecka Fristedt
Isabella Bratt

Naturbruksprogrammet 4-årigt / SK

Max Göth
Elin Isaksson
Ludvig Kraft
Ida Malmberg

Bygg- och anläggningsprogrammet / BA

Erik Jannesson
Kevin Forslund

Individuella programmet / IM

Shadi Ramdaneh
Abdifatah Aden Sofe

Språkintroduktion / Imspr/Imind

Noor Taysir
Mohamad Hamid Soltani

Eleverna har tilldelats stipendier ur följande fonder, som förvaltas av Svalöfs Lantmannaskolas Målsmansförening:

Sigrid och Lennart Bondesons fond
Svalöfs lantmannaskolas elevförbunds stiftelse
Jöns Peter Gunnarssons fond
Sigfrid Larssons stipendiefond
Johannes Nilssons stipendiefond
Mathilda och Peter Larssons fond
Åke Pehrssons stipendiefond
Per Bondesons
Gustav Sundelins fond
Harald Melcherts premiefond

Svalöfs gymnasium har också delat ut körkortsstipendier till ett antal elever. Följande elever har fått stipendium till hjälp för att bekosta körkortsutbildningen:

Fordonsprogrammet Personbil / PB

Lukas Olsson
Emma Nissen
Hampus Magnusson
Oliver Christian Duborg
Angelo El Hage
Simon Leion
Sebastian Bokeroth

Fordonsprogrammet Tävlingstekniker / TT

Simon Holtzberg
Arvid Rundström Andersson
Anton Breber
Lukas Jonsson
Erik Dahlström
Victor Seiborg
Felix Lindvall
Max Håkansson Larsson
Philip Jönsson
Simon Armgren

Fordonsprogrammet 4-årigt / FG

Anton Nilsson
Max Trohammar
Linus Glentoft
Tim Nilsson

Naturbruksprogrammet Lantbruk / NBA

Johan Andersson
Axel Wall Persson
Hampus Linell
Linus Nilsson
Elias Flodin Hansson

Naturbruksprogrammet Djurvård / NBB

David Nilsson

Naturbruksprogrammet Djurvård / NBC

My Lindahl Olsson
Nicole Andreasson
Ija Johansson
Linette Lindquist
Emma Andersson
Agnes Dahl
Jasmin Johnsson
Amanda Sjöstedt
Elin Lindgård
Sanna Roos

Naturbruksprogrammet 4-årigt / SK

Wilma Melin
Bobby Sjöström
Philip Olsson
Christian Jönsson

Naturvetenskapsprogrammet / NA

Bushra Almawed
Ali Sina Sher Mohammedi

Samhällsvetenskapsprogrammet / SA

Ahmed Mohamed
Johanna Ekström
Felicia Bäcklund
Badrudin Ahmed Sheikh
Elin Svensson
Emilia Borgström
Karine Giorgelli

Publicerad: 2018-12-21

Sidansvarig: Daniel Henriksson

Svalövs kommun | 268 80 Svalöv | Besöksadress: Herrevadsgatan 10
Öppettider: Måndag-fredag kl. 8.00-16.30
Telefon: 0418-47 50 00 | Fax: 0418-47 50 26 | E-post: info@svalov.se

© 2016 Svalövs kommun